Pratimo, kurį ne kartą esame darę pasekmė- išretėję stuburo kaulai.

Nepatikėsite! šio pratimo metu stuburo apatinius slankstelius spaudžianti jėga pakyla iki 6000 Niutonų. Jums bus lengviau įsivaizduoti kokia tai jėga jeigu Niutonus paversite į kilogramus. Šis „Supermeno“ pratimas (arba "Skėrio" jogos poza) reikalauja antžmogiškų galių, nes stuburo slanksteliai ir kiti audiniai yra veikiami daugiau negu 600 kg. spaudimo jėgos.
Tyrimais nustatyta, kad, bėgant metams, didelės spaudimo jėgos pažeistas slankstelių kaulinis audinys- nebegali atsinaujinti, kaulai tampa retesni ir silpnesni.
JAV nacionalinis darbo saugos ir sveikatos institutas nurodo, kad daugiau negu 3300 Niutonų slankstelius veikianti spaudimo jėga -kelia didelį pavojų stuburui.
Taigi, šis pratimas, kurį kiekvienas labai gerai žino, o gal yra daręs, matęs bei girdėjęs apie jo „naudą“ nugarai- sukelia didžiules stuburo slankstelių spaudimo apkrovas. Jeigu nesulūžo stuburas treniruotės metu, tai dar nereiškia, kad slankstelių viduje, kremzlinėje plokštelėje, ar tarpslanksteliniame diske nevyksta nematomos mikrotraumos.
Pabandykime įsivaizduoti kas vyksta atliekant šį pratimą kai jau senai prabėgo aštuoniolika arba kai jau yra ryškių stuburo pakitimų.
P.s. Manoma, kad pavojų kelia ir šių pratimų įvairios variacijos.
Jeigu ši informacija buvo naudinga - dalinkitės su kitais. Jeigu turite klausimų, drąsiai susisiekite su mumis.
Pagal kineziterapeuto Sauliaus Paštuko straipsnį/ intervių "Supermenas gali ir neišgelbėti, Kupiškėnų mintys. 2017. kovo mėn.
Nuotaukoje kineziterapeutė Justina Barzevičienė.